Глобальна ціль №11
En
Забезпечити розвиток поселень і територій виключно на засадах комплексного планування та управління за участю громадськості
СТАЛИЙ РОЗВИТОК МІСТ УКРАЇНИ. МАРІУПОЛЬ
Назва проєкту
Період реалізації
триває з 2015
11.2:
ЗАВДАННЯ
Комплексний розвиток міста Маріуполь, де розташовано два великі металургійні заводи Групи Метінвест – ММК ім. Ілліча й «Азовсталь» (працює більше 25 тисяч маріупольців), підвищення якості життя містян у стратегічному партнерстві з місцевою владою та громадськими організаціями.
РІШЕННЯ
• Сприяння створенню у 2016 році Фонду розвитку Маріуполя (ФРМ) і залучення міжнародної експертизи та найкращих бізнес-практик компанії для розвитку міста.

• Підписання угоди про соціальне партнерство, участь у розробці та реалізації довгострокової стратегії розвитку Маріуполя.

• Консультування та обмін багаторічним досвідом у реалізації соціальних проєктів із залученням містян до втілення власних ініціатив.

• Системне інвестування у спільні з ФРМ програми, спрямовані на розвиток інфраструктури, медицини, освіти, культури, спорту і туризму.
БІЗНЕС-ЕФЕКТ ВІД ПРОЄКТУ
Розвивати партнерські відносини влади і бізнесу для досягнення Цілей сталого розвитку.
17.3:
Метінвест – міжнародна вертикально інтегрована гірничо-металургійна група компаній. Згідно з глобальним рейтингом World Steel Association, входить до ТОП-45 – з виробництва сталі. Учасник ініціативи з корпоративної соціальної відповідальності Глобального договору ООН.ДТЕК ВДЕ – операційна компанія групи ДТЕК, яка займається розвитком проєктів з відновлюваної генерації
Забезпечити розробку і реалізацію стратегій місцевого розвитку, спрямованих на економічне зростання, створення робочих місць, розвиток туризму, рекреації, місцевої культури і виробництво місцевої продукції.
11.6:
ФРМ – некомерційна недержавна організація, що об'єднує представників бізнесу, громадських організацій та громадських діячів для реалізації перспективних ідей і проектів, спрямованих на підвищення якості життя та добробуту містян.
Партнерами Фонду у реалізації стратегії сталого розвитку Маріуполя також стали міжнародні донори Агентство міжнародного розвитку США (USAID), UNDP, UNICEF, Європейський інвестиційний банк (EIB).
РЕЗУЛЬТАТ
У 2017 році затверджено Стратегію розвитку Маріуполя до 2021 року, що містить цільові програми для підвищення якості життя та добробуту людей.

Метінвест став одним з ініціаторів створення Фонду розвитку Маріуполя та найбільшим приватним донором. За 2016-2019 роки Група інвестувала 405 млн. грн у спільні з ФРМ та місцевою владою проєкти з розвитку і підвищення якості адміністративних і медичних сервісів; підтримки інновацій, підприємництва та IT, проведення спортивних і культурних заходів, розвитку зелених зон та туризму; інфраструктурні та освітні проєкти.
Реалізується програма «Лідери інновацій», яка вже охопила понад 800 вчителів. Підготовлено 20 шкільних психологів та підтримано 12 міні-проєктів із розвитку STEAM-освіти.

Створено туристичний кластер «Місто Марії», завдяки якому реконструюються сквери, історичні будівлі та пам'ятки архітектури.

Проводяться масштабні фестивалі – MRPL.City, Гогольfest та День Європи, які щороку відвідують понад 100 тисяч людей.
Організатори та виконавці проєкту
ESG показники
Глобальні цілі
Організатори та виконавці проєктів
Мережа Глобального Договору в Україні є офіційним представником глобальної мережі UN Global Compact

Як особлива ініціатива Генерального секретаря ООН, Глобальний договір Організації Об'єднаних Націй – це заклик до компаній погоджувати свою діяльність та стратегію з десятьма універсальними принципами у галузі прав людини, праці, навколишнього середовища та боротьби з корупцією. Створений у 2000 році, мандат Глобального договору ООН полягає в керівництві та підтримці глобальної ділової спільноти у просуванні цілей та цінностей ООН за допомогою відповідальних корпоративних практик. Маючи понад 10 000 компаній та 3000 підписантів, що не є комерційними організаціями, з більш ніж 160 країнах та понад 60 локальних мереж, це найбільша ініціатива корпоративного сталого розвитку у світі.
Приєднуйся до Глобального договору ООН в Україні
Made on
Tilda