Здійснювати Десятирічну стратегію дій з переходу до використання раціональних моделей споживання і виробництва за участю всіх країн і з урахуванням розвитку і потенціалу країн, причому першими до неї повинні приступити розвинені країни.
КОНСУЛЬТУВАННЯ ПІДПРИЄМСТВ ЩОДО ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ
Підвищити технологічний рівень та інноваційну активність української промисловості.
Енергетична модернізація українських підприємств, враховуючи зниження викидів парникових газів.
Концепція навчальних мереж енергоефективності.
Для підсилення розвитку співробітництва між промисловими підприємствами у співпраці з Мінекономіки в Україні було запроваджено Навчальні мережі енергоефективності (LearningEnergyEfficiencyNetwork – LEEN). У такій мережі підприємства співпрацюють на партнерських засадах, щоби навчатися один у одного та досягти узгоджених разом цілей з енергозбереження.
Концепція LEEN ґрунтується на власних ініціативах підприємств та асоціацій. Завдяки залученню німецьких спеціалістів Проєкт надав поштовх для виявлення власних ініціатив і підтримав створення необхідних для цього структур на місцях. Співробітники палат і асоціацій пройшли тренінги з модерування та технічного супроводження мереж LEEN (10 модераторів і 12 інженерів-консультантів для навчальних мереж енергоефективності).
Завдяки мобілізації власних ініціатив і підсиленню власних потужностей підприємств, які беруть участь у роботі мережі, LEEN робить значний внесок у забезпечення подальшого сталого розвитку результатів, досягнутих Проєктом, щодо підвищення рівня енергоефективності та скорочення викидів СО2 в українській промисловості.
Організатори та виконавці проєкту
Домогтися підвищення продуктивності в економіці шляхом диверсифікації, технічної модернізації та інноваційної діяльності, в тому числі шляхом приділення особливої уваги секторам із високою доданою вартістю і працемістким секторам.
Упродовж усього терміну до кінця 2030 року поступово підвищувати глобальну ефективність використання ресурсів у системах споживання і виробництва та прагнути, щоб економічне зростання не супроводжувалося погіршенням стану навколишнього середовища, як це передбачається Десятирічною стратегією дій із переходу до використання раціональних моделей споживання і виробництва.
За результатами відкритого конкурсу було відібрано 70 підприємств із 4 галузей для проведення пілотних енергоаудитів і для розробки пілотних проєктів з покращення енергоефективності на підприємствах. Консультування та підтримка надається підприємствам місцевими постачальниками послуг, які пройшли тренінги з міжнародними експертами і отримують від них подальший супровід.
Було надано підтримку Львівській торгово-промисловій палаті у заснуванні першої мережі LEEN.
Було утворено першу галузеву Мережу енергоефективності хлібопекарів, до складу якої увійшли 13 підприємств хлібопекарської галузі з семи регіонів України.Було надано підтримку Львівській торгово-промисловій палаті у заснуванні першої мережі LEEN.
У рамках спільної роботи Мінекономіки та компанії GIZ на всіх підприємствах зазначеної Мережі проведено енергоаудити, у результаті яких запропоновано заходи щодо підвищення енергоефективності для кожного підприємства.
Важливим етапом в існуванні такої мережі є спільне визначення енергоефективних цілей підприємствами-учасниками та урочисте підписання керівниками підприємств мережі добровільного зобов'язання щодо скорочення споживання енергії та зниження викидів СО2.
У 2019 р. у рамках реалізації Проєкту було засновано Мережу енергоефективності виробників будматеріалів, до складу якої також увійшли 13 підприємств із різних регіонів країни.