Глобальна ціль №13
En
Обмежити викиди парникових газів.
ПРАКТИЧНИЙ ДОСВІД ІМПЛЕМЕНТАЦІЇ РІШЕНЬ ДЛЯ БОРОТЬБИ ЗІ ЗМІНОЮ КЛІМАТУ ТА ЗАХИСТУ ЗЕМЕЛЬ
Назва проєкту
Період реалізації
2015 – 2020
13:
ЗАВДАННЯ
Сприяти боротьбі зі зміною клімату та деградацією земель с/г призначення.
РІШЕННЯ
Переведення зерносушарок із природного газу на біопаливо: заводи Кернел використовують котли на лушпинні соняшника потужністю від 10 до 17 МВт для отримання пари, що використовується на сушку насіння соняшника та виробництво олії. Постійна модернізація та реконструкція обладнання з метою мінімізації викидів парникових газів.

Встановлення світлодіодного індустріального освітлення на заводах, елеваторах та агропідприємствах.

Встановлення на елеваторах теплогенераторів, які працюють на відходах очистки зерна для мінімізації споживання природного газу.

Регулярне оновлення парку сільгосптехніки на нову техніку з вищою ефективністю використання пального.
До 2030 року значно збільшити частку енергії з відновлюваних джерел в енергетичному балансі.
7.2:
Кернел – найбільший у світі виробник та експортер соняшникової олії, ключовий постачальник с/г продукції на світові ринки. На частку компанії припадає близько 15% світового експорту соняшникової олії. Постачає продукцію до понад 80 країн.
З 2007 року акції компанії торгуються на Варшавській фондовій біржі (WSE).
РЕЗУЛЬТАТ
Організатори та виконавці проєкту
ESG показники
До 2030 року суттєво зменшити обсяг відходів шляхом вживання заходів щодо запобігання їх утворенню, їх скорочення, переробки та повторного використання.
12.5:
Запобігання деградації земель: збереження достатнього рівня поживних речовин у ґрунті, вибір збалансованої сівозміни, запобігання ерозії ґрунту за рахунок ретельного вибору технологій обробітку ґрунту, функціонування інтегрованої системи по боротьбі з шкідниками, використання сертифікованих ЗЗР.

Проведення аналізу ґрунту всього земельного банку компанії (понад 530 тис. га) у власній ґрунтовій лабораторії компанії кожні 3-4 роки, з наступною оптимізацією системи використання добрив.

Kernel Green Team: ініціатива з «озеленення» офісів Кернел, що включає впровадження електронного документообігу; збирання паперу, батарейок, поліетилену, пластику та тетрапаку для подальшої переробки; використання енергоощадних ламп тощо.
На стадії експлуатації – 1 когенераційна установка на біомасі; на стадії будівництва – 6 установок. Сумарна встановлена електрична потужність – 94 МВт. Очікуване скорочення викидів парникових газів за рахунок заміщення електроенергії з мережі на енергію з біомаси – понад 700 тисяч тонн СО₂ на рік (починаючи з 2023). Після реалізації підприємства будуть виробляти близько 700 ГВт-год «зеленої» електроенергії щорічно, спалюючи до 500 тис. т. лушпиння соняшника.

Підтверджена відповідність постачальників агропродукції стандарту ISCC EU для понад 335 тис. га землі.

У 2018 році зелені команди Кернел зібрали та утилізували 16 тонн макулатури, більше 3 тис. батарейок, більше 500 кг пластику.
Кількість партнерів
1 000 +
Понад $170 млн інвестицій у проєкти відновлюваної енергетики в 2018-2021 (будівництво когенераційних установок на заводах Кернел для виробництва відновлюваної теплової та електричної енергії з біомаси).
Глобальні цілі
Організатори та виконавці проєктів
Мережа Глобального Договору в Україні є офіційним представником глобальної мережі UN Global Compact

Як особлива ініціатива Генерального секретаря ООН, Глобальний договір Організації Об'єднаних Націй – це заклик до компаній погоджувати свою діяльність та стратегію з десятьма універсальними принципами у галузі прав людини, праці, навколишнього середовища та боротьби з корупцією. Створений у 2000 році, мандат Глобального договору ООН полягає в керівництві та підтримці глобальної ділової спільноти у просуванні цілей та цінностей ООН за допомогою відповідальних корпоративних практик. Маючи понад 10 000 компаній та 3000 підписантів, що не є комерційними організаціями, з більш ніж 160 країнах та понад 60 локальних мереж, це найбільша ініціатива корпоративного сталого розвитку у світі.
Приєднуйся до Глобального договору ООН в Україні
Made on
Tilda