Глобальна ціль №14
En
Запобігти забрудненню моря та скорочувати рівень антропогенного навантаження.
ВПРОВАДЖЕННЯ, РОЗВИТОК ТА ВДОСКОНАЛЕННЯ СИСТЕМНОГО УПРАВЛІННЯ ОХОРОНОЮ НАВКОЛИШНЬОГО ПРИРОДНОГО СЕРЕДОВИЩА У МОРСЬКОМУ СПІВТОВАРИСТВІ З МЕТОЮ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗАПОБІГАННЯ АВАРІЙНИХ СИТУАЦІЙ ТА ЗМЕНШЕННЯ ВПЛИВУ НА ДОВКІЛЛЯ, РАЦІОНАЛЬНОГО ВИКОРИСТАННЯ ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ
Назва проєкту
Період реалізації
триває з 2015
14.1:
ЗАВДАННЯ
Сприяти скороченню забруднення морського середовища, у тому числі внаслідок діяльності на суші, включаючи забруднення морським сміттям і поживними речовинами.
РІШЕННЯ
Створена концепція розвитку природоохоронної діяльності АМПУ, яка направлена на:

• Запобігання забрудненню навколишнього середовища;

• Більш ефективну боротьбу з наслідками забруднення, в тому числі для безпечного поводження з ними;

• Ефективне та раціональне використання ресурсів;
РЕЗУЛЬТАТ
Запроваджена система екологічного менеджменту АМПУ.

Проведено навчання співробітників АМПУ, відповідальних за забезпечення екологічної безпеки.

Спільно з бізнесом, Державною регуляторною службою та Державною екологічною інспекцією розроблено порядок взаємодії АМПУ та екологічної інспекції із забезпечення дотримання законодавства про охорону навколишнього природного середовища у разі виявлення випадків скидання суднами забруднюючих речовин у межах акваторії морського порту.

Спільно з експертами проекту TRACECA розроблені та впроваджені портові плани поводження з судновими відходами та залишками вантажу.

Оновлено та доукомплектовано сили та засоби для локалізації та ліквідації забруднень у 8 портах України.
Кількість партнерів
100 +
БІЗНЕС-ЕФЕКТ ВІД ПРОЄКТУ
Адміністрація морських портів України (АМПУ) — одне з найбільших державних підприємств, що має стратегічне значення для економіки і безпеки України. АМПУ створено в 2013 році в результаті реформи морської галузі України для управління державним майном в морських портах країни і його ефективного використання, створення механізмів для залучення інвестицій в портову інфраструктуру для її розвитку і стабільної роботи бізнесу.
Організатори та виконавці проєкту
ESG показники
• Участь у розробці проектів відповідних нормативно-правових актів та імплементації міжнародних нормативно-правових актів в Україні;

• Участь у міжнародних заходах з питань захисту навколишнього морського середовища, поширення знань про збереження навколишнього природного середовища серед громадськості.
Мінімізувати наслідки та вплив на морські та прибережні екосистеми внаслідок забруднень.
14.2:
Забезпечити належний рівень природоохоронних заходів у акваторіях морських портів, які простягаються уздовж узбережжя Чорного та Азовського морів.
14.5:
Запроваджується пілотний проєкт з екологічного моніторингу стану акваторій морських портів за допомогою автоматизованої системи датчиків, безпілотних літальних апаратів та супутникового знімання. За 2015 – I кв. 2020 рр. забезпечено моніторингові дослідження стану довкілля в акваторіях 13 морських портів на площі понад 73,5 тис. га.

Проведені дитячі конкурси «Зелена хвиля» у Південному морському порту.

Забезпечено регулярне інформування громадськості про природоохоронну діяльність АМПУ.

Представники АМПУ взяли участь у засіданнях комітету по захисту морського середовища Міжнародної морської організації та Дунайської комісії, пройняли участь у воркшопах Міжнародної морської організації з питань захисту довкілля та збереження біорізноманіття.
Глобальні цілі
Організатори та виконавці проєктів
Мережа Глобального Договору в Україні є офіційним представником глобальної мережі UN Global Compact

Як особлива ініціатива Генерального секретаря ООН, Глобальний договір Організації Об'єднаних Націй – це заклик до компаній погоджувати свою діяльність та стратегію з десятьма універсальними принципами у галузі прав людини, праці, навколишнього середовища та боротьби з корупцією. Створений у 2000 році, мандат Глобального договору ООН полягає в керівництві та підтримці глобальної ділової спільноти у просуванні цілей та цінностей ООН за допомогою відповідальних корпоративних практик. Маючи понад 10 000 компаній та 3000 підписантів, що не є комерційними організаціями, з більш ніж 160 країнах та понад 60 локальних мереж, це найбільша ініціатива корпоративного сталого розвитку у світі.
Приєднуйся до Глобального договору ООН в Україні
Made on
Tilda